Rüzgar Enerjisi

Rüzgar Enerjisi

Rüzgar Enerjisi

Electro Wind, Dünyada ilk ve tek, kullanıcının ihtiyacına ve uygulama alanına göre türbin boyu ve genişliği ayarlanabilen dikey rüzgar enerjisi üretebilen rüzgar jeneratörüdür.

Rüzgar Enerjisi üretmek için, Rüzgar seviyesi düşük alanlarda, uygulama alanı kısıtlı olan bölgelerde en iyi rüzgar verimini alacak şekilde matematiksel hesaplarla planlanır ve en kısa sürede yatırım maliyetini çıkarması amaçlanır.

Rüzgar Enerjisi Kullanım Alanları

Rüzgar Enerjisi, Evlerde temel elektrik ihtiyacını karşılamanın yanısıra, elektrikli kombi kullanımı ile ısınma ihtiyacını da karşılamaktadır. Mevcut doğalgaz kombileri elektrikli kombilerle kolayca dönüşüm yapılabilir.

Plaza, hotel, toplu konut, hastane gibi çok katlı binaların çatıları son derece elverişli rüzgar yapısından dolayı etkili bir kullanım alanıdır. Sessiz çalışma özelliğinden dolayı kullanıcıları rahatsız etmez çevreye estetik bir görünüm kazandırır.

Sulama amacı ile kullanılan su motorları ve dalgıç pompaları için ideal bir çözümdür. Özellikle şebekeden bağımsız çalışmak zorunda kalan tarım arazilerinde çiftçilerimize büyük kolaylık sağlar. Bu amaçla kullanılacak sistemlerde akü takviyesi ile kullanım gerekir. Gereken akü miktarı kurulacak gücün ihtiyacına göre belirlenir. Devletin bu konudaki yatırıma, kurulacak sistem maliyetinin %50’si oranında destek vermesi çiftçilerimiz için kaçırılmaz bir fırsattır.

Belediyeler için; park ve bahçelerin aydınlatılmasında, büyük aydınlatma direklerindeki projektörlerin elektrik ihtiyaçları için, kara yollarındaki çalışmalarda kullanılan projektörlerde kullanılabilir.

Belediyeler için; kavşaklarda bulunan göbeklerde aydınlatma amacı ile kullanılırken reklam direği olarak kullanılabilir. Bu sayede reklam geliri sistemin yatırım maliyetini çıkarır ve ürettiği elektrik kar olarak kullanılır.

Türbin Güçleri (Rüzgar Enerjisi)

Elektro Wind, kullanım amacına göre farklı güçteki jeneratör motorları ile çalışır.

1 kW, 5kW, 12kW, 15kW, 20kW, 50kW ve 500kW jeneratör motorlarına bağlanarak çalışır.

İstenen güç, (1 GWA' ta kadar her güçte) belirlendikten sonra, uygulama alanına ve ihtiyaca göre türbin boyu ve genişliği hesaplanır. Türkiye Meteoroloji Enstitüsü verileri ve bölgede yapılacak rüzgar ölçüm analizlerine göre hesaplama yapılır.

Elektro Wind Avantajları

  • Türbin genişliği ayarlanabilir
  • Türbin yüksekliği ayarlanabilir
  • Türbin paslanmaz çeliktir
  • Sessiz çalışır. (Güce göre çalışma sesi, 20 - 30 desibel dir.)
  • Aşırı rüzgardan etkilenmez. (Fırtına şartların da üretime devam eder.)
  • Düşük rüzgarda çalışmaya başlar (2 m/sn de çalışmaya başlar 5 m/sn de max. verime ulaşır.)
  • Estetik dizayna sahiptir
  • İstenen renge boyanabilir
  • Direk reklam panosu olarak kullanılabilir
  • Türk Patent Enstitüsü onaylıdır

 Türbin Verimlilik Hesabı

Elektro Wind, Rüzgar Enerjisi modülü, kurulum yapılacak yerin özelliğine, türbin gücüne ve sayısına bağlı olarak yatırım maliyetini 3-4 yıl içinde çıkarır. Satış sözleşmesi ile kullanıcıya bu garanti verilir. Elektro Wind 8 m/sn rüzgar hızında %60 verime ulaşır.

Türkiye Enerji Piyasası ile belirlenen birim kW fiyatı bu maliyet hesabında etkili olur. Güncel ortalama kW birim fiyatı yaklaşık 0.33TL+kdv’ dir. Elektro Wind için ortalama kullanım ömrü 30 yıl olduğu düşünülürse 25-27 yıl boyunca ücretsiz elektrik üretim jeneratörünüz size hizmet verecektir.

Rüzgar Enerjisi Verimlilik Testi
Rüzgar Enerjisi Verimlilik Testi

Elektro Wind

Elektro Wind, Dünyada ilk ve tek, kullanıcının ihtiyacına ve uygulama alanına göre türbin boyu ve genişliği ayarlanabilen dikey rüzgar enerjisi üretebilen rüzgar jeneratörüdür.
 
Rüzgar Enerjisi üretmek için, Rüzgar seviyesi düşük alanlarda, uygulama alanı kısıtlı olan bölgelerde en iyi rüzgar verimini alacak şekilde matematiksel hesaplarla planlanır ve en kısa sürede yatırım maliyetini çıkarması amaçlanır.

3T Enerji, Elektro Wind Türkiye genel dağıtıcısıdır.

İdealistkent 1 Elektriğini Rüzgar Enerjisi ile Sağlayacak.
İdealistkent 1 Elektriğini Rüzgar Enerjisi ile Sağlayacak.

İdealistken 1 Ümraniye, Site Ortak Aydınlatma giderlerini azaltmak ve sürdürülebilir enerji kullanımını sağlamak için 3T Enerji ile işbirliğine gitmiş olup Rüzgar Türbini kurulacak ve ortak aydınlatma armatürleri led ve indüksiyon lambalar ile sağlanacaktır.

Rüzgar Türbini Uygulaması
Rüzgar Türbini Uygulaması

Dünyada ilk ve tek, kullanıcının ihtiyacına ve uygulama alanına göre türbin boyu ve genişliği ayarlanabilen dikey rüzgar jeneratörüdür.


Videomuzu Lütfen İzleyin >>>